perekaart
5332 5335 (09:00-16:00)
info@perekaart.ee

Nelja lapse ema Kristina vahva hobi

Viimases uudiskirjas jagasime põgusalt nelja lapse ema ja Perekaardi kasutaja Kristina erilist hobi, milleks on 1973. aasta musta värvi Volkswagen Beetle.


Avastasime Kristina läbi Instagrami ning lihtsalt pidime järele uurima, kuidas selline eriline kirg on perre tulnud ning mida sellega tegelemine endast täpsemalt kujutab.

Põrnikas on Kristina hobi olnud tänaseks kolm aastat ning see sai alguse meespere huvist õhkjahutusega autode vastu. Nimelt hakkas Kristina abikaasa omal initsiatiivil renoveerima 1964. aasta Põrnikat, mis tähendas seda, et autot tuli hakata ise põhimõtteliselt algusest peale kokku panema. Seda kõike hakati tegema lihtsalt suurest huvist, ilma eelneva väljaõppeta. Kus on tahe, seal on ka võimalus – õppida saab ka töö käigus, uurides vajalikku infot selles valdkonnas targematelt ning videotest. Renoveerimise protsess on pikk, kuid selle tulemi nautimine on pidulik sündmus kogu perele.

Pereema ise sõidab pere teise, pisut uuema, 1973. aasta musta põrnikaga. Kristina unistas päris oma põrnikast pikalt, sest abikaasa autoga sõitmine pakkus naise sõnutsi talle alati suurepärast elamust ja naudingut. 2020. aastal üllataski abikaasa Kristinat kinkides talle päris oma põrnika.

Sõiduhobi on hooajaline, sest talvel põrnikad puhkavad soojades ja kuivades garaažides. Kevadel, esimeste soojade ilmade saabudes, veeretatakse aga põrnikad talvekorterist välja ning otse linna tänavatele sõitma. Põrnikatega sõidetaksegi kevadest sügiseni ning peamiselt nädalavahetustel, sest nädalasisene aeg kuulub enamasti tööle ja perega seonduvatele toimetustele.

Eestis tegutseb ka õhkjahutusega autosid koondav klubi Aircooled Club Estonia, mille kaudu korraldatakse tihti ühiseid sõitmisi ehk minikruiise. Klubiüritused on viinud ka välismaale ja kindlasti on alati kaasatud kogu pere.

Auto eest hoolitsemine on Kristina sõnutsi lihtne ning sarnane tänapäeva auto hooldamisele. Varuosi on samuti võimalik tellida või teise ringi kaubana soetada. Kristina nentis, et tihtipeale soetatakse juurde ka terveid mittesõitvaid põrnikaid, et kasutada seal leiduvaid varuosi.

Kristina jagab oma tegemisi Instagramis kasutajanime all krissyke_and_family. Samuti võib Instagramist leida Aircooled Club Estonia - kasutajanimega aircooled_club_estonia.

Perekaart tänab Kristinat selle sissevaate eest oma erilisse hobisse ning kui ka Sinul, armas Perekaardi kasutaja, on mõni ettevõtmine või hobi, mida võiks jagada ka teistele, siis anna endast märku aadressil info@perekaart.ee.

Meie lood