perekaart
5332 5335 (09:00-16:00)
[email protected]
Tartu Ülikooli kunstimuuseum

Mis maksab?

Tavahind Perekaardiga Soodustus
Perepilet 6.-€ Perekaart = Perepilet pere
Perepilet=Perekaart s.t. kõik kaardile märgitud liikmed saavad perepiletiga sisse. Ühispilet, millega saab lisaks kunstimuuseumile külastada ka Tartu Ülikooli muuseumi peamaja ajaloolises toomkirikus, toomkiriku torne (maist oktoobrini) ja Tartu tähetorni

Soodustuse kohta lähemalt

Kunstimuuseumis, mis asub Tartu ülikooli peahoones, on eksponeeritud antiik-kreeka skulptuuride järgi valmistatud kipsist koopiad, millele on taustaks vaimustavalt värvilised Pompei stiilis seinad. Ilusad inimkehad ja kreeka jumalad pakuvad üllatavalt palju avastamisrõõmu meie väikestele külalistele. Vanemad tunnevad ära kujusid, mida on näinud ajalooõpikutes või erinevates Euroopa kunstimuuseumites, mis siin on kõik üheskoos. Põnevaimateks objektideks on Egiptuse inimmuumia ning Sumeri ja Assüüria kiilkirjatahvlid. Muuseumi ruumides saab korraldada temaatilisi laste sünnipäevi, osaleda koolivaheajaüritustel ja peredele on mõeldud nii muuseumi- kui teadlaste ööl ning Hansapäevadel Teaduslinnas.
Muuseum vahendab külastusi ka peahoone teistesse ajaloolistesse ruumidesse – aulasse ja kartserisse. Ülikooli peahoone pööningul on säilinud ajalooline kartseriruum. Kartseris istusid üliõpilased, kes olid rikkunud avalikku korda ja ülikoolis kehtinud käitumisreegleid. Kartserikaristuse määras ülikooli kohus ja see varieerus paarist päevast kolme nädalani.
Perepiletiga saavad muuseumi külastada Perekaardile kantud pereliikmed, laste vanus kuni 26 eluaastat.

Kontaktid

Kuidas tulla?

Tartu Ülikooli kunstimuuseum
Lossi 40
Tartu 51003

Tartu maakond

Avatud

E,T,K,N,R,L 10:00-18:00
P SULETUD

Klienditeenindus

Telefon: 737 5384

E-mail: [email protected]

Koduleht: www.muuseum.ut.ee, [email protected]

Tutvu teiste soodustustega